Nazwa

Czas ruszać... tym razem na spływ!


Niebawem grupa sympatyków żeglarstwa, przyjaciół i patriotów wyruszy w spływ rzeczny różnymi jednostkami pływającymi w kierunku Westerplatte!
W zależności od stanu wody w Bugu start planowany jest z Wyszkowa lub Popowa 15 sierpnia br. Organizatorzy zakładają dotarcie do celu – Westerplatte – 1 września w rocznicę wybuchu II wojny światowej. Chcesz dołączyć do naszej inicjatywy i wspomóc w trudach wiązanych z przeprawą, zadzwoń!


Początek spływu planowany jest na 15 sierpnia w Wyszkowie lub Popowie a zakończenie 1 września 2018 roku na Westerplatte. W tym celu została zbudowana tratwa, na której zainstalowany będzie 18-metrowy maszt flagowy („Maszt Niepodległości”) - jest to symboliczne odniesienie do roku 1918.
W spływie oprócz tratwy będą brały udział jednostki pływające należące do członków Klubu Spinaker. Inicjatywa ma mieć charakter otwarty. Ilość załogi takiej floty planujemy na 20 do 40 osób.
Zapraszamy wszystkich chętnych do przyłączenia się do niej oraz do udziału w spływie. Masowy udział jednostek pływających, które by się przyłączyły w trakcie trwania spływu i ich uczestnictwo w uroczystościach Państwowych na Westerplatte 1 września 2018 roku będzie swoistą formą przywrócenia pamięci wszystkich tych, którzy polegli walcząc o odzyskanie niepodległości naszej Ojczyzny.
Informacje logistyczne podamy w innym terminie.
Po wyprawie Maszt Niepodległości zostanie przekazany porozumieniem samorządowi Gminy Wyszków z prośbą zamontowania go w miejscu oddającym jego symbolikę, datę zamontowania proponujemy 11 listopada 2018 r w 100 lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Kontakt: Wojciech Chodkowski 502 343 719
 
Zarząd KŻ Spinaker dziękuje wszystkim tym, którzy włączą się w naszą inicjatywę.

100firm